DAVET

Değerli Meslektaşlarım,

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı ve Kayseri Çocuk Sağlığı Derneği olarak düzenlediğimiz Erciyes Pediatri Akademisi Kongreleri ve Erciyes Çocuk Nörolojisi Günleri kapsamında “Türkiye Yüzyılı” ve “Çanakkale Zaferi”mize ithafen “X. Erciyes Pediatri Akademisi Kongresi”ni yüz yüze ve “II. Türk Dünyası Erciyes Çocuk Nörolojisi Kongresi”ni  çevrimiçi (online) olarak Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezinde gerçekleştireceğimizi büyük bir heyecan ve mutlulukla duyurmak isteriz.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi, 50 yılı aşkın süredir başta Kayseri ve İç Anadolu bölgesi olmak üzere hem ülkemize hem de yakın çevremizdeki ülkeler başta olmak üzere çok sayıda ülkeden gelen hastalara sağlık hizmeti veren güzide bir kurumdur. Çocuk Nörolojisi Bilim Dalımız ise, çeyrek asra ulaşan köklü geçmişi ve güçlü akademik kadrosu ile Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı bünyesinde hizmet veren, ülkemizin önde gelen çocuk nörolojisi merkezlerinden birisidir. 29 Şubat-03 Mart 2024 tarihlerinde yüz yüze gerçekleştireceğimiz “X. Erciyes Pediatri Akademisi Kongresi”ninde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Çocuk Acil ile ilgili temel konular ele alınacaktır. 01-02 Mart 2024 tarihinde çevrimiçi (online)  olarak gerçekleştireceğimiz “II. Türk Dünyası Erciyes Çocuk Nörolojisi Kongresi”nin ana teması ise nöroimmünolojidir. Nöroimmünoloji ile ilgili temel konular son bilimsel gelişmeler ışığında alanında yetkin bilim insanları tarafından tartışılacaktır. Ayrıca, kongremiz kapsamında planlanan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Araştırma Görevlilerine Yönelik “Çocuklarda İleri Yaşam Desteği Kursu” ve Tıp Fakültesi Dönem-VI öğrencilerine yönelik akran eğitimi temelli olarak düzenlenecek olan “Mezuniyet Öncesi Pediatrik Aciller ve Sosyal Pediatri Kursu”  tıp eğitimine ve kongreye önemli bilimsel katkılar sağlayacaktır. Akademik tanınırlığı yüksek bilim insanlarını ve Türk Dünyasından meslektaşlarımızı da konuk ederek kongremizin zengin bilimsel kalitesini taçlandıracak, Kayseri’nin tarihi ve kültürel güzelliklerini keşfetmenin heyecanını birlikte yaşayacağız.

Bilime katkı sağlayacağı inancıyla bir araya geleceğimiz, anıların tazeleneceği ve yeni dostlukların kurulacağı, yerel güzelliklerin keşfedileceği, katılımınız ve katkılarınız ile zenginleşecek olan kongremize, sizleri Organizasyon Komitesi adına davet etmekten büyük kıvanç duyuyoruz.

Saygılarımızla

Prof. Dr. Musa KARAKÜKÇÜ
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı
Kongre Onursal Başkanı

Prof.Dr. Mehmet CANPOLAT
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD, Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı Başkanı
Kongre Başkanı