Davet Mektubu


Değerli Meslektaşlarım,

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı ve Kayseri Çocuk Sağlığı Derneği olarak düzenlediğimiz Erciyes Pediatri Akademisi Kongreleri ve Erciyes Çocuk Nörolojisi Günleri kapsamında Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılına ve Çanakkale zaferimize ithafen “IX. Erciyes Pediatri Akademisi Kongresi” ve “I. Uluslararası Katılımlı Erciyes Türk Dünyası Çocuk Nörolojisi Kongresi”ni yüz yüze olarak Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezinde gerçekleştireceğimizi büyük bir heyecan ve mutlulukla duyurmak isteriz.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi, 50 yılı aşkın süredir başta Kayseri ve İç Anadolu bölgesi olmak üzere hem ülkemize hem de yakın çevremizdeki ülkeler başta olmak üzere çok sayıda ülkeden gelen hastalara sağlık hizmeti veren güzide bir kurumdur. Çocuk Nörolojisi Bilim Dalımız ise, çeyrek asra ulaşan köklü geçmişi ve güçlü akademik kadrosu ile Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı bünyesinde hizmet veren, ülkemizin önde gelen çocuk nörolojisi merkezlerinden birisidir. 15-19 Mart 2023 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz “I. Uluslararası Katılımlı Erciyes Türk Dünyası Çocuk Nörolojisi Kongresi”nin ana teması kritik nörolojik hastaya yaklaşımdır. Çocuk nöroloji hastalarını multidisipliner bir yaklaşımla ele alacağımız bu kongre kapsamında “Konsültasyon Nörolojisi Kursu’ ve ‘Çocuklarda Uyku Bozuklukları” kursları da düzenlenecektir.  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Çocuk Nörolojisi alanını ilgilendiren en temel konular son bilimsel gelişmeler ışığında alanında yetkin bilim insanları tarafından tartışılacaktır. Ayrıca, kongremiz kapsamında planlanan Tıp Fakültesi Dönem-VI öğrencilerine yönelik “I. Mezuniyet Öncesi Pediatrik ve Çocuk Nörolojik Aciller” kursunun da akran eğitimi temelli olarak düzenlenecek olması tıp eğitimine ve kongreye önemli bilimsel katkılar sağlayacaktır. Akademik tanınırlığı yüksek bilim insanlarını ve Türk Dünyasından meslektaşlarımızı da konuk ederek kongremizin zengin bilimsel kalitesini taçlandıracak, Kayseri'nin tarihi ve kültürel güzelliklerini keşfetmenin heyecanını birlikte yaşayacağız.

 

Bilime katkı sağlayacağı inancıyla bir araya geleceğimiz, anıların tazeleneceği ve yeni dostlukların kurulacağı, yerel güzelliklerin keşfedileceği, katılımınız ve katkılarınız ile zenginleşecek olan kongremize, sizleri Organizasyon Komitesi adına davet etmekten büyük kıvanç duyuyoruz.

 

Saygılarımızla…

 

Prof.Dr. Mehmet CANPOLAT

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD,

Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı Başkanı

Kongre Başkanı